Zespół

Paulina Stelmachowska

założycielka Oceanu Myśli, psychoterapeutka, psycholog

Jestem Magistrem psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz absolwentką szkoły psychoterapii Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.

Już na początku studiów moje zainteresowania krążyły wokół psychoterapii i naturalnym krokiem po studiach było dla mnie rozpoczęcie szkoły psychoterapii. Spośród wielu różnych nurtów psychologii, czy psychoterapii, nurt psychodynamiczny (wywodzący się z psychoanalizy) zawsze najbardziej mnie pociągał. Zakłada on, że w ludzkiej psychice istnieje obszar nieświadomy i to właśnie on w dużej mierze nami kieruje. Uważam to za niesamowicie fascynujące.

W pracy psychoterapeuty doceniam to, że mam możliwość pracować z ludźmi. Z ludźmi, z których każdy jest inny i jedyny w swoim rodzaju, każdy ma swój unikalny zestaw cech, zachowań i trudności. Jednak sama ciekawość i zainteresowanie to nie wszystko. Praca psychoterapeuty to też ciągłe doszkalanie się, rozwój oraz doskonalenie umiejętności. Aby móc zachować taki profesjonalizm poddaję swoją pracę superwizji i pogłębiam wiedzę dzięki literaturze.

Aleksandra Sobieraj-Kaiser

psycholog

Ukończyłam psychologię (specjalność psychologia kliniczna i zdrowia) na SWPS w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas stażu na Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym Oddziale Dziennym dla Dzieci i Młodzieży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii oraz pracując jako terapeuta i nauczyciel wspomagający w Publicznym Przedszkolu Integracyjnym „Bajka” na Bemowie.

Aktualnie pracuje jako psycholog w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Wiara i Nadzieja” oraz w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci KRASNAL.

Posiadam uprawnienia do prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych (TUS).

W październiku 2023 rozpoczęłam szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Poza obszarem zawodowym jestem miłośniczką kawy i długich spacerów.

Malwina Kucharska

dietetyk, psycholog

Jestem dietoterapeutką i psychologiem. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako psychoterapeutka szkoliłam się przez trzy lata w Centrum Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie. Regularnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych oraz stale śledzę najnowsze publikacje z obszaru dietetyki i psychodietetyki.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam szpitalach publicznych i prywatnych poradniach dietetycznych i psychologicznych. Pracując jako dietoterapeutka korzystam nie tylko z aktualnego stanu wiedzy w dziedzinie dietetyki, ale także ze swojego doświadczenia jako psycholog. Dolegliwości związane z układem pokarmowym, gospodarką hormonalną oraz niewłaściwą masą ciała zawsze są połączone ze stanem psychicznym pacjenta. Długotrwały stres, zmęczenie, stany lękowe i depresyjne oraz niskie poczucie własnej wartości mogą być zarówno przyczyną jak i efektem wyżej wymienionych dolegliwości.

Uwielbiam zaszczepiać w pacjentach radość płynącą ze zdrowego i smacznego jedzenia, które odżywia wszystkie komórki naszego ciała i pozwala uwolnić drzemiące w nas pokłady energii. Proces przywrócenia zdrowia nie musi być wcale udręką, wręcz przeciwnie, może być bardzo przyjemny.

Osobiście wierzę, że empatia, zaangażowanie, otwartość, pragnienie pełnego zrozumienia drugiego człowieka jest podstawą udanej dietoterapii. Tymi wartościach kieruje się nie tylko w pracy, ale i w życiu osobistym.

Prowadzę konsultacje po polsku, niemiecku i angielsku.

W czym się specjalizuję?

  • Moją specjalizacją są zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego – zespół jelita drażliwego (IBS), SIBO, dysbioza, nietolerancje pokarmowe, refluks, biegunki, wzdęcia, zaparcia.
  • Prowadzę również dietoterapię kobiet z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, w szczególności z PCOS, insulinoopornością i hiperandrogenizmem.
  • Pomagam także pacjentom zarówno z nadwagą jak i niedowagą odzyskać zdrową masę ciała.

Kontakt:

508 980 922
poradnia@oceanmysli.com

Sesję terapeutyczną możesz umówić przez:

Wizytę stacjonarną możesz obecnie umówić w jednej z dwóch lokalizacji:

ul. Poborzańska 37/37, Warszawa

ul. Pelplińska 41, Bielany, Warszawa

Formularz kontaktowy:

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko