Poradnia Psychologiczna Ocean Myśli

Pomysł założenia Poradni kiełkował w mojej głowie już od bardzo dawna. Już od momentu podjęcia ścieżki kariery jako psychoterapeuta wiedziałam, że będę chciała stworzyć przestrzeń gdzie zarówno pacjenci jak i specjaliści będą czuć się dobrze, bezpiecznie i będą mogli realizować swoje plany, rozwijać się.

Poradnia wywodzi się z obecnej we mnie chęci pomocy, wsparcia drugiej osoby oraz fascynacji ludzką psychiką. Bycie psychoterapeutą pozwala mi realizować oba te aspekty. W swojej pracy kieruję się empatią, zaciekawieniem drugą osobą, chęcią zrozumienia jej i niesienia pomocy. Są to wartości, którymi również cenimy się w poradni. Naszych specjalistów charakteryzuje wiedza, doświadczenie i zaangażowanie.

Wiemy, że ludzie są różni, mają rozmaite problemy, potrzeby, oczekiwania, dlatego nasz zespół składa się ze specjalistów, który zapewnia pomoc psychologiczną z różnych obszarów. Wśród nich znajdziesz psychoterapeutów, seksuologa, dietetyka oraz terapeutę uzależnień.

Nazwa poradni też nie jest przypadkowa. Ocean Myśli jest pewną grą słów, metaforą. Podobnie jak ocean; nasz umysł jest bezkresny, zmienny, w ciągłym ruchu. Nasze myśli tak naprawdę nigdy się nie zatrzymują, raz mogą być spokojne, innym razem wzburzone, a niekiedy trudne do okiełznania. Gdy ocean jest spokojny możemy podróżować po nim samotnie, poznawać go, przyglądać mu się i podziwiać. Jednak, jak fale nabierają mocy, a tak myśli zaczynają nas przerastać. Warto wtedy na pokład swojej łodzi wpuścić kogoś, kto nam pomoże. Jeśli więc w Tobie pojawia się niepokój, pozwól Nam zostać towarzyszem Twojej podróży po wzburzonych wodach Twojego Oceanu Myśli. Wspólnie pokonamy sztorm i wypłyniemy na spokojne wody.

W imieniu całego Zespołu,

założycielka Oceanu Myśli,

Paulina Stelmachowska

Dodaj komentarz