Dietetyka

Wierzymy, że dbając o zdrowie psychiczne, warto korzystać z profesjonalnej pomocy. Właśnie dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

Kontakt:

508 980 922
poradnia@oceanmysli.com

Sesję terapeutyczną możesz umówić przez:

Czym jest dietetyka i dietoterapia?

Konsultacje dietetyczne

Konsultacje dietetyczne przeprowadzane w naszej poradni przebiegają w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Empatia, otwartość i pełne zrozumienie pacjenta są dla nas priorytetem. Do problemów i realizacji celów pacjenta podchodzimy kompleksowo, uwzględniając wyniki badań, styl życia, historię chorób, zasoby oraz zmagania psychologiczne. U nas pacjent zawsze może liczyć na najwyższą jakość świadczonych usług dietetycznych oraz kompleksową opiekę. 

Dieta Szyta na Miarę

Każda strategia dietetyczna, plan suplementacji, zalecenia dotyczące stylu życia są starannie przemyślane i indywidualnie dopasowane do każdego pacjenta. Każdy plan żywieniowy zostaje przygotowany po konsultacji na podstawie dogłębnie przeprowadzonego wywiadu i wyników badań.

Przy przygotowaniu programu dietetycznego bierzemy również pod uwagę styl życia pacjenta, umiejętności kulinarne, możliwości finansowe, nietolerancje i preferencje smakowe pacjenta. Gwarantujemy proste i smaczne posiłki, które zadowolą każdego miłośnika dobrego jedzenia.

Edukacja żywieniowa

Naszym celem jest wprowadzenie długoterminowych zmian w nawykach żywieniowych naszych pacjentów. Chcemy, aby pacjenci mogli przez długie lata cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką bez stałej pomocy dietetyka. Dlatego edukujemy pacjentów na temat odpowiednich dla nich nawyków żywieniowych, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. 

 Wsparcie psychologiczne

Proces przywrócenia zdrowia bywa czasem trudny. Nierzadko stają na przeszkodzie niskie poczucie własnej wartości, nieprzepracowane lęki, zmęczenie, stres lub traumy. Dolegliwości związane z układem pokarmowym, gospodarką hormonalną oraz niewłaściwą masą ciała zawsze są połączone ze stanem psychicznym pacjenta. Dlatego uważamy, że odpowiednie podejście i wsparcie psychologiczne jest bezwzględnym warunkiem skutecznej dietoterapii. W naszej poradni łączymy wiedzę z obszaru dietetyki i psychologii, by móc się kompleksowo zaopiekować Twoim zdrowiem.

 Dla kogo dedykowane są konsultacje dietetyczne?

Prowadzimy konsultacje dietetyczne dla wszystkich tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać i cieszyć promienną cerą, sprawnym trawieniem oraz piękną sylwetką. Z naszych usług dietetycznych skorzystają przede wszystkim osoby: 

 • z niedowagą, nadwagą, otyłością
 • z alergią i nietolerancją pokarmową – nietolerancja laktozy, fruktozy, histaminy itp.
 • z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi – zaparcia, biegunki, wzdęcia, zespół jelita drażliwego (IBS), dysbioza, SIBO
 • z PCOS, nieregularną miesiączką, trądzikiem
 • z zaburzeniami lipidowymi (podwyższony poziom cholesterolu, trójglicerydów)
 • z nadciśnieniem tętniczym
 • z insulinoopornością
 • z niedokrwistością
 • planujące potomstwo

Jak się przygotować do pierwszej konsultacji?

Badania

Lista badań wymagana przed pierwszą konsultacją z dietetykiem:

 • morfologia
 • lipidogram
 • poziom glukozy i insuliny na czczo
 • poziom witaminy D3
 • TSH, fT3, fT4
 • profil wątrobowy

Jak wygląda współpraca dietetyczna?

1. Wypełnienie ankiety

Po ustaleniu terminu otrzymasz mailem ankietę do wypełnienia. Najpóźniej 3 dni przed wizytą prześlij wypełnioną ankietę oraz swoje wyniki badań (nie starsze niż 3 miesiące wstecz).

​2. Konsultacja

Pierwsza konsultacja trwa 60 -90 min. W tym czasie omówiane są wyniki badań, ewentualna diagnoza choroby, Twoja ankieta, Twoje cele, obawy, trudności i obierana jest odpowiednia dla Ciebie strategia działania.

3. Po konsultacji

Otrzymasz mailowo podsumowanie spotkania, w tym plan diety i suplementacji, informacje o zabiegach związanych ze stylem życia, które dodatkowo wpłyną na poprawę zdrowia (poza dietą i suplementacją), ewentualne zalecenia dodatkowych badań.

Możesz dodatkowo zakupić jadłospis* przygotowany specjalnie dla Ciebie, uwzględniający:

 • wyniki badań,
 • jednostki chorobowe, nietolerancje i alergie,
 • produkty lubiane i nielubiane,
 • indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne,
 • godziny pracy,
 • treningi,
 • miary domowe i wagowe.

Wraz z nim otrzymasz także odpowiednią listę zakupów na cały tydzień. Czas na przygotowanie indywidualnego, 7 dniowego planu:  do 10 dni od opłacenia jadłospisu.


4. Wizyta kontrolna

Po 4-6 tygodniach od pierwszej konsultacji, zalecana jest wizyta kontrolna. Czas trwania takiej wizyty to  30 – 60 min. Podczas konsultacji kontrolnej omówiane są postępy dietoterapii, przeprowadzana jest analiza nowych wyników badań i jeśli będzie taka konieczność, wprowadzana jest ewentualna modyfikacja planu diety i suplementacji. Dietetyk dpowie również  na wszystkie pytania, które mogły pojawić się w trakcie stosowania diety. Po wizycie otrzymasz na maila podsumowanie wszystkich najważniejszych omówionych kwestii.

Dlaczego warto skonsultować się z dietetykiem?

Konsultacja z dietetykiem to inwestycja w Twoje zdrowie i samopoczucie. Dobry dietetyk pomoże Ci zrozumieć, jakie produkty są najlepsze dla Twojego organizmu, a jakich lepiej unikać. Nie chodzi tylko o chudnięcie czy zyskiwanie na masie – dietetycy pomagają w leczeniu wielu chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca czy choroby serca. Współpraca z ekspertem może być kluczem do lepszego zdrowia i dłuższego życia.

Korzyści współpracy z profesjonalnym dietetykiem

Współpraca z profesjonalnym dietetykiem przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, dostajesz dostęp do wiedzy specjalisty, który rozumie, jak żywność wpływa na organizm. Po drugie, indywidualny plan żywieniowy jest dostosowany do Twoich potrzeb, co zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu. Po trzecie, regularne konsultacje motywują do trzymania się ustalonych celów i przynoszą lepsze efekty w krótszym czasie.